loading...

Czemu rosną ceny magnesów NdFeb? Powodem są wysokie ceny surowców do produkcji magnesów.

Od marca 2017 roku zauważalny jest regularny dynamiczny przyrost cen wydobycia pierwiastków ziem rzadkich. Niewątpliwie odbija się to na wartościach magnesów NdFeB, a w następstwie na cenach wszelkich produktów budowanych z ich użyciem.

wzrost cen ndfeb
wzrost cen ndfeb

Poniżej wybrane z stwierdzonych bodźców takiej okoliczności...

  • Kierownicze zarządzanie Chińskiego Rządu pułapem wycen podstawowych bez ujęcia rachunku ekonomicznego indywidualnych kopalni co sztucznie podciąga wycenę minerałów.
  • Nieuniknione do poniesienia, ale znaczne koszty ochrony środowiska, jakie powiązane są z nowymi normami, obowiązującymi od czerwca 2017 roku. Najbardziej zauważalne w niepracujących aktualnie, wykorzystanych kopalniach.
  • Chiny obecnie nie posiadają konkurencji na rynku wydobycia , a także przetwórstwa pierwiastków ziem rzadkich zwłaszcza jeśli idzie o Dysprosium. Ograniczone znaczenie kopalni europejskich jedynie utrwala monopolistyczną role Chin, zaś ograniczona dostawa w stosunku do kwitnącego zapotrzebowania daje możliwość podwyższania odpłatności bez utrudnień.
  • Niemałe znaczenie ma też spadek wartości dolara amerykańskiego

W kontrakcji na koniunkturę na rynku sugerujemy:

  • Dokonać analizy obecnych , a także przyszłych projektów by móc w całości zaplanować zlecenie na magnesy neodymowe.
  • Skup profilaktyczny znacznej dozy magnesów co zabezpieczy nas przed spodziewanym skokiem cen, a zarazem da nam łagodniejszą procedurę podwyżek cen końcowego wyrobu nie dostrzegalną tak bardzo dla bezpośrednich ewentualnych odbiorców.
  • Rozważenie podmienienia magnesów używanych do obecnej chwili magnesami o słabszej gęstości z wyższą temperaturą pracy.
  • Należy mieć rozeznanie, iż dzisiejszy rynek handlu magnesami zdecydowanie ograniczył terminy płatności w sprzedaży hurtowej, i to do trzech dni. Takie terminy w najbliższym okresie mogą stać się podstawą zatem będzie to miało naturalny wpływ na rodzimą produkcję i sprzedaż.
Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Przykro nam, ale nasz serwis https://uchwyt-magnetyczny.pl już nie wspiera Internet Explorer'a. Prosimy o aktualizację przeglądarki na Google Chrome, Microsoft Edge lub Mozilla Firefox.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube