loading...

Dlaczego podnoszą się ceny magnesów NdFeb? Powodem są duże ceny surowców do produkcji magnesów.

Od marca 2017 roku zauważalny jest regularny silny wzrost cen wydobycia pierwiastków ziem rzadkich. Oczywiście odkłada się to na cenach magnesów NdFeB, oraz w następstwie na wycenach wszelkich artykułów konstruowanych z ich wykorzystaniem.

wzrost cen ndfeb
wzrost cen ndfeb

Oto wybrane z poznanych czynników takiej sytuacji...

  • Centralne sterowanie Chińskiego Rządu pułapem stawek minimalnych bez wzięcia pod uwagę rachunku ekonomicznego poszczególnych kopalni co wymuszenie podciąga wartość minerałów.
  • Konieczne do poniesienia, jednak duże koszty osłony środowiska, które związane są z aktualnymi normami, obowiązującymi od czerwca 2017 roku. Wyraźnie odczuwalne w zamkniętych obecnie, wyeksploatowanych kopalniach.
  • Chiny dzisiaj nie posiadają oponentów na rynku wydobycia oraz przetwórstwa pierwiastków ziem rzadkich szczególnie jeśli idzie o Dysprosium. Ograniczone znaczenie kopalni europejskich tylko wzmacnia monopolistyczną pozycje Chin, zaś szczupła dostawa w porównaniu do rosnącego zbytu dopuszcza możliwość podwyższania cen bez utrudnień.
  • Wahania kursów amerykańskiego dolara.

W odpowiedzi na koniunkturę na rynku doradzamy:

  • Dokonać badania bieżących oraz najbliższych zamysłów by móc w pełni zaplanować zlecenie na magnesy neodymowe.
  • Zakup prewencyjny znacznej dozy magnesów co ustrzeże nas przed ewentualnym skokiem cen, a zarazem da nam łagodniejszą procedurę podwyżek cen naszego towaru nie dostrzegalną właściwie dla bezpośrednich ewentualnych klientów.
  • Przemyślenie podmienienia magnesów używanych do tej chwili magnesami o mniejszej gęstości z wyższą temperaturą pracy.
  • Należy dysponować wiedzą, że współczesny rynek handlu magnesami znacząco ograniczył terminy płatności w sprzedaży hurtowej, nawet do trzech dni. Takie terminy w niedługim czasie mogą stać się zasadą i będzie to miało naturalny wpływ na własną produkcję i sprzedaż.
Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Niezmiernie przykro nam, lecz nasza firmowa strona https://uchwyt-magnetyczny.pl już nie wspiera IE. Proszę zaktualizować przeglądarkę na Mozilla Firefox, Google Chrome lub Microsoft Edge.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube