loading...

Wykorzystania magnesów w naszym powszednim życiu.

W ciągu dnia wiele razy spotykasz się z magnesami często nie zdając sobie z tego sprawy. Grają one ważną funkcję w szerokiej rodzinie urządzeń, od prostych układanek dla dzieci, słuchawek i głośników bądź kart kredytowych po specjalistyczne urządzenia choćby urządzenie do rezonansu magnetycznego. Format magnesów mieści się w granicach od ledwie widocznych kropek po fabryczne giganty o wadze kilku ton. Owe wielkie są bardzo zauważalne, te małe często schowane są wewnątrz przeróżnych akcesoriów gospodarstwa domowego, biurowych, medycznych lub handlowych, czyniąc indywidualną pracę w ciszy i będąc przy tym absolutnie niewidzialnymi.

Elektronika i komputery.

W laptopach stosuje się magnesy do zapisywania informacji na przykład na kartach pamięci. Magnesy zmieniają położenie tworzywa magnetycznego na dysku twardym w segmentach, które odtąd reprezentują binarne dane. Później komputer rozpoznaje kierunek ze wszystkich zapisanych segmentów materiału magnetycznego i zamienia je na dane rozpoznawalne dla przeciętnego użytkownika. W niewielkich głośnikach , które znajdziesz w komputerach, telewizorach oraz radiach również stosuje się magnesy. Posadowiona w głośniku cewka z drutu i magnes przekształcają sygnały elektroniczne w wibracje dźwiękowe.

Energia elektryczna , a także następne branże.

Magnesy oferują szeroki repertuar wdrożeń w świecie przemysłu. W generatorach elektrycznych zamieniają energię mechaniczną w elektryczność, zarazem silniki elektryczne wyzyskują magnesy do przemiany energii elektrycznej z powrotem w energię mechaniczną. W czasie recyklingu elektromagnesy w podnośnikach chwytają , a także przenoszą wielkie kawałki metalu, a poszczególne ważą tysiące kilogramów. Kopalnie wykorzystują magnetyczne separatory do izolowania potrzebnych rud metali od pokruszonej skały. W przetwórstwie spożywczym omawiane magnetyczne separatory wykluczają niewielkie kawałki metalu ze zbóż , a także innych ziarnistych ewentualnie płynnych artykułów spożywczych. Gospodarze hodujący bydło wykorzystują magnesy do wychwytywania fragmentów metalu, które na przykład krowy zdołają skonsumować na pastwisku. Krowa przełyka magnes wraz z karmą. To bynajmniej nie jest dowcip. Magnes przesuwając się przez organizm zwierzęcia wyłapuje cząsteczki metalu.

Zdrowie i medycyna.

Magnesy znajdują się w pewnych codziennie stosowanych urządzeniach medycznych, takich jak urządzenia do rezonansu magnetycznego. Wykorzystują one znaczne pole magnetyczne do uzyskiwania radarowego sygnału radiowego z wnętrza ciała, stosując sygnał do powstania silnego, dokładnego obrazu kości, narządów oraz pozostałych tkanek. Magnes w takich urządzeniach jest niezwykle silny - tysiące razy potężniejszy niż typowe magnesy hobbistyczne. Swoistym przeznaczeniem leczniczym magnesów jest usuwanie nowotworów. Doktor aplikuje wrażliwy magnetycznie roztwór w obręb nowotworu i korzysta z silnego magnesu do wyzwalania energii cieplnej w przestrzeni zarażonej. Energia cieplna niszczy komórki nowotworowe bez strat dla zdrowych narządów.

W domu.

Chociaż możliwe, że jest to dla Was nie zauważalne, ale w waszym mieszkaniu znajduje się mnóstwo magnesów. Magnesy na lodówce przytrzymują papiery, otwieracze do butelek tudzież dziwne niewielkie pamiątki wieszane na zwykle metalowych drzwiach lodówki. Kompas przenośny obraca igłę magnetyczną, by pokazać kierunek na północ. Czarny pasek magnetyczny z rewersu karty kredytowej zapisuje personalia w identyczny, technologicznie rzecz ujmując, sposób, jak twardy dysk komputera. Odkurzacze, roboty kuchenne i pralki wykorzystują silniki elektryczne, które działają dzięki zastosowaniu magnesu. Magnesy są w telefonach, alarmach do wrót również w zabawkach dla dzieci. Nasz byt dookoła nas jest wypełniony magnesami.

Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Niezmiernie przykro nam, lecz nasza strona https://uchwyt-magnetyczny.pl już nie wspiera Internet Explorer'a. Zaktualizuj przeglądarkę na Google Chrome, Mozilla Firefox albo Microsoft Edge.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube