loading...

Dynamo magnetyczne energia magnesów neodymowych.

Znane od lat, ale dopiero dziś rzeczywiście cenione w walce o naszą Planetę.

Wiele elektrowni stosuje ruchome magnesy do przetwarzania energii kinetycznej i magnetycznej w prąd elektryczny. Poprzez siły hydrostatyczne bądź wiatr generatory magnetyczne produkują energię elektryczną stając się tym samym idealnym panaceum dla przemysłu z uwagi na nieskomplikowaną budowę, jednak także na naturalny rodzaj produkcji energii. Zespolona energia pola magnetycznego i pęd magnesu w cewce z przewodu miedzianego powoduje przepływ elektronów w przewodzie , który jest prądem elektrycznym. Wypada pamiętać, że generator elektryczny użytkujący zjawisko indukcji magnetycznej nie "produkuje" zawsze obecnego w przewodniku ładunku elektrycznego, lecz wyłącznie go "porusza". Można to porównać do pompy wodnej, która sprawia przepływ wody, natomiast nie "wytwarza" wody w rurach.

Prostota struktury projektu sprawia, iż potrafisz osobiście stworzyć generator magnetyczny ewentualnie dynamo magnetyczne z produktów, jakie kupisz w hipermarkecie albo chowasz w swoim gospodarskim warsztaciku. Zbudowanie takiego generatora to łatwy sprawdzian, który jest środkiem na wykazanie skuteczności generatorów magnetycznych. Konieczne produkty to tuleja z materiału, który nie przewodzi prądu elektrycznego. Konieczny jest magnes, średnicą odpowiadający średnicy stworzonej rurki (nie musi być kulką czy owalem ale nie powinien być za drobny). Trochę metrów osłoniętego drutu miedzianego (porcja zależy od średnicy rurki). Faktycznie ścinek sztywnej tektury, izolacyjna taśma i niewielkiej mocy żarówka LED.

Z kartonu należy wyciąć dwa otoki tak by dało się je zamocować na rurce. Pierścienie trzeba zamontować mniej więcej 25 mm od siebie zachowując jednocześnie blisko 10 mm na obu końcach tulei. Taką konstrukcję osłonić taśma izolacyjną pomiędzy otokami z kartonu i na zewnętrznych krawędziach rurki. Potem przewód miedziany zawinąć wokoło rurki między otokami z tektury, od 1000 do 2000 owinięć, zachowując parę centymetrów pozostałości drutu na początku i na końcu, zwisających luźno, by można było później podłączyć do nich żarówkę LED. Mocując nasze źródło światła pozostałości przewodów wystarczy zwyczajnie owinąć wokół siebie i dodatkowo zaizolować taśmą izolacyjną oczywiście po to żeby żarówka tworzyła spójną całość z uprzednio skończonym prefabrykatem w formie cewki na którym zawinęliśmy przewód. W zbiorniku lokujemy magnes. Następnie zatykamy końcówki rurki i generator prądu jest skończony. Teraz wystarczy urządzenie wprawić w ruch, istotne by magnes w środku pojemnika przemieszczał się z jednego końca na drugi, aby żarówka LED zaświeciła.

Naturalnie w tym teście generator wprawiamy w ruch siłą swoich mięśni. To samo się zdarza jeżeli podłączymy dynamo w rowerze. Nasze mięśnie uruchamiają rower, zaś koło roweru porusza dynamem, dynamo wówczas wytwarza niezbędny strumień energii elektrycznej potrzebny do uruchomienia źródła światła. Na tej podstawie pracują również latarki z dynamem, które przeważnie uruchamiamy przy pomocy korbki ładując w tenże sposób akumulatory. Tymczasem siłę mięśni ludzkich sprawnie można wymienić na siłę wiatru, wody lub fal morskich.

Jasne, że urządzenia wytwarzające , wykorzystując tą procedurę, duże ilości energii elektrycznej są o wiele bardziej wyszukane, ale co do istoty pracują identycznie niczym nasz amatorski generator magnetyczny skonstruowany w gospodarskich warunkach.

Namawiamy wypróbować by osobiście osądzić i pokazać innym jak nietrudno jest uczestniczyć w walce o czyste powietrze.

Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Bardzo nam przykro, lecz nasz firmowy serwis https://uchwyt-magnetyczny.pl już nie obsługuje IE. Proszę zaktualizować przeglądarkę na Microsoft Edge, Mozilla Firefox lub Google Chrome.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube