loading...

Widać, że podnoszą się ceny magnesu?

Od marca 2017 roku zauważalny jest stały dynamiczny progres kosztów wydobycia pierwiastków ziem rzadkich. Naturalnie odzwierciedla się to na cenach magnesów NdFeB, oraz w następstwie na wartościach wszelkich artykułów produkowanych z ich użyciem.

wzrost cen ndfeb
wzrost cen ndfeb

Poniżej poniektóre z rozpoznanych powodów takiej sytuacji...

  • Centralne administrowanie Chińskiego Rządu zakresem wycen minimalnych bez wzięcia pod uwagę rachunku ekonomicznego indywidualnych kopalni co sztucznie podciąga wartość minerałów.

  • Nieuniknione do poniesienia, jednakże wysokie koszty osłony środowiska, jakie związane są z nowymi wytycznymi, funkcjonującymi od czerwca 2017 roku. Najbardziej zauważalne w niepracujących już, wyeksploatowanych kopalniach.

  • Chiny aktualnie nie mają oponentów w branży wydobycia , a także przetwórstwa pierwiastków ziem rzadkich szczególnie jeśli mówimy o Dysprosium. Niewielkie znaczenie kopalni europejskich tylko utrwala monopolistyczną role Chin, a ograniczona dostawa w porównaniu do rosnącego zbytu pozwala na możliwość windowania stawek bez zahamowań.

  • Wahania kursów amerykańskiego dolara.

W reakcji na sytuacje na rynku proponujemy:

  • Wykonać badania obecnych i najbliższych planów aby móc w całości zaplanować zapotrzebowanie na magnesy neodymowe.

  • Zakup zapobiegawczy dużej dozy magnesów co zabezpieczy nas przed przyszłym skokiem cen, a zarazem da nam subtelniejszą politykę podwyżek cen końcowego produktu nie zauważalną tak bardzo dla bezpośrednich kolejnych nabywców.

  • Rozpatrzenie podmienienia magnesów stosowanych do tej pory magnesami o niższej gęstości z wyższą temperaturą pracy.

  • Trzeba posiadać świadomość, iż dzisiejszy rynek handlu magnesami zdecydowanie skrócił terminy płatności w sprzedaży hurtowej, nawet do trzech dni. Takie terminy w najbliższym okresie potrafią stać się normą zatem będzie to miało naturalny wpływ na rodzimą produkcję i sprzedaż.

Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Bardzo nam przykro, lecz nasz firmowy serwis https://uchwyt-magnetyczny.pl już nie obsługuje IE. Proszę zaktualizować przeglądarkę na Microsoft Edge, Mozilla Firefox lub Google Chrome.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube