loading...

Sposoby zabezpieczenia zewnętrznych powierzchni neodymowych magnesów - przegląd najpopularniejszych.

Jednym z podstawowych składników mocnych neodymowych magnesów oczywiście jest neodym. Metal ten ma niezwykłe parametry, lecz jeśli odpowiednio się go nie zabezpieczy, to w krótkim czasie ulegnie utlenieniu.

Dlatego też powierzchnię przedmiotu z magnesu z reguły się pokrywa powłoką ochronną, zadaniem której będzie wyeliminowanie działania tlenu zawartego w powietrzu. Grubość powłok, których używa się obecnie jest naprawdę nieduża, posiadają z reguły one między pięć a dwadzieścia mikrometrów.

Dzięki temu ich rola ochronna jest całkowicie spełniona, a poza tym tak cieniutka warstwa nie ma istotnego wpływu na parametry przyciągania.

Najbardziej popularnym rodzajem materiału którego się używa do ochronnych powłok jest miedź oraz nikiel, takie rozwiązanie także jest najbardziej korzystne pod względem ekonomicznym. Wytrzymałe i wykazujące dużą odporność na uszkodzenia są powłoki wykonane z cynku, jakie także wykorzystuje się często przy produkcji magnesów. Dzięki temu je można używać w różnych przemysłowych zastosowaniach, oraz jako zabawki.

Złota, epoksydowa, miedziana - materiały tego typu również są stosowane na powłoki, ale nie sprawdzą się w przedstawionych powyżej zastosowaniach. Łatwo się one mogą ścierać, więc ich rola jest głównie dekoracyjna.

Aktualnie stosuje się różne metody, służące do nakładania na powierzchnię magnesów powłoki zabezpieczającej. Magnes posiadający dobrze wykonaną powłokę może być bezpiecznie użytkowany przez długi okres czasu, jednak nałożenie jej nieprawidłowo może spowodować powstanie złuszczeń czy odprysków.

Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Bardzo nam przykro, lecz nasz firmowy serwis https://uchwyt-magnetyczny.pl już nie obsługuje IE. Proszę zaktualizować przeglądarkę na Microsoft Edge, Mozilla Firefox lub Google Chrome.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube